Kategorie
Uncategorized

Garnitur ślubny dla Ciebie

Pytanie to czeka większość Panów którzy zdecydują się wstąpić w związek małżeński. Przed przystąpieniem do szukania tego co mi się podoba, czy co jest modne trzeba odpowiedzieć sobie na parę pytań. Pamiętać też trzeba aby z kupnem ślubnego garnituru nie zwlekać do ostatniej chwili (o czym niektórzy panowie zdają się nie pamiętać :)) Dlaczego? To proste – jego wybór to wcale nie jest takie łatwe zadanie!
Stajecie przed wyzwaniem i to nie byle jakim. Poszukajcie pomocy w damskiej części rodziny. Najlepiej doradzi wam narzeczona bo Ona wie jaka jest jej suknia ślubna i co będzie Tobie pasować abyście się wzajemnie uzupełniali stojąc obok siebie. Można skorzystać z pomocy Mamy, siostry, kuzynki a nawet przyszłej Teściowej.
Jeśli ekipa jest już wybrana i umówiona na łowy to trzeba rozpocząć poszukiwanie tego najlepszego i najodpowiedniejszego garnituru. Więc prześledźmy na co zwrócić uwagę:

  • Kolor – powinien być dobrany nie tylko do pory roku, czy też do karnacji Pana Młodego, ale przede wszystkim do barwy sukni ślubnej przyszłej małżonki. Zimne odcienie sukni (przykładowo klasyczna śnieżna biel) wymagają chłodnych tonów na stroju Pana Młodego. Sprawdzą się tu czernie,różne odcienie granatu i lodowe szarości. Z kolei we wszelkich przypadkach kremu , ecru . Zdecydujcie się na ciepłe brązy, kolory czekolady i beżu. Wspaniale też wygląda mieszanka kolorów: brązu, granatu i szarości w postaci trójkolorowej kraty.
  • Fason – wybierając odpowiedni fason garnituru, główną wagę powinniśmy przyłożyć do wyboru marynarki oraz jej odpowiedniego rozmiaru do sylwetki przyszłego Pana Młodego. Dla panów o szczupłej budowie ciała najlepszy będzie krój typu slim-fit. Najczęściej panowie decydują się na jednorzędowe garnitury, gdyż dwurzędowe mogą niepotrzebnie dodać kilku kilogramów. Kolejny szczegół, na który warto zwrócić uwagę to ilość rozcięć tyłu marynarki może być jedno które jest bardziej eleganckie lub dwa, które nadają sylwetce ładne linie .Jak rozpoznać, czy garnitur jest dobrze dopasowany? Otóż marynarka musi być dobrze dopasowana w ramionach, a to oznacza, że nie może być zbyt opięta, ani też zapadać się. Także spodnie muszą mieć odpowiedni rozmiar. Dobrze dobrane spodnie garnituru delikatnie opierają się na butach, tworząc pojedyncze załamanie. Jeśli nogawka wygląda jak harmonijka lub w ogóle nie dotyka buta, to oznacza, że wybraliśmy zły rozmiar.
  • Materiał – wysokogatunkowy – to oczywiste. Warto pamiętać że poza 100% wełną, istnieją również wysokogatunkowe mieszanki wełny, poliestru, elastanu. Poza tym będziecie musieli zdecydować, czy wybrać garnitur matowy czy może z lekkim połyskiem. Tutaj także trzeba mieć wzgląd na suknię wybranki. Jeśli jest strojna i bogato zdobiona, błyszczący garnitur podkreśli wyrazisty efekt. Jeśli skromna i prosta – lepszy będzie klasyczny, stonowany gang. Ważne, żebyście harmonijnie ze sobą współgrali, jeśli chodzi o ślubną garderobę.
  • Faktura – podobnie, jak powyżej. Prążki lub paski urozmaicają garderobę i dobrze wkomponują się w ozdobną stylizację narzeczonej. Przy lżejszych, mniej wyszukanych kreacjach sprawdzi się gładki, standardowy materiał.
  • Butonierka – kwiaty w butonierce muszą odpowiadać wiązance ślubnej przyszłej małżonki. Od tego, jaki gatunek i kolor kwiatów znajdzie się w bukiecie, zależy, czym przystrojony będzie ślubny garnitur.
  • Dodatki – koszula, ( Zawsze długi rękaw) odpowiednio dobrana , tak by mankiet koszuli wystawał 1-2 cm spod rękawa marynarki. Kolor koszuli: bialy lub ecru, krój koszuli: klasyczny, czy na spinki z krytą listwą. Jedwabny krawat lub jedwabna mucha, kamizelka, poszetka w klapie marynarki, Równie ważnym według mnie dodatkiem są odpowiednio dobrane buty a do nich kolorystycznie pasek oczywiście buty jak i pasek powinny być skórzane .Za uniwersalne i ponadczasowe uchodzą paski z delikatną klamra prostokątną.Oryginalną, chociaż mało popularną alternatywą dla paska są szelki. – Wszystkie te drobiazgi, które uzupełniają strój ślubny i sprawiają jak będzie wyglądał ostatecznie nasz Pan Młody ,podlegają pod te same zasady, co powyżej. Czyli przede wszystkim kolor, ale i styl sukni ślubnej ma tutaj decydujące znaczenie. Im bardziej strojna i imponująca kreacja, tym bardziej można skierować się ku lekkiej ekstrawagancji w wykończeniu stylizacji Pana Młodego. Suknia ślubna w stylu księżniczki czy empire pociąga więc za sobą możność zaakcentowania wyszukanego stylu w stroju Pana Młodego. Jednakże jeśli suknia jest w stylu boho, Pan Młody ma możliwośc zaprezentowania się w stylizacji mniej formalnej, doskonale też według mnie pasuje tutaj krata.
    Podsumowując ważne jest by przyszły Pan Młody przymierzył różne stylizacje, by zobaczyć która najbardziej pasuje do wybranych kryteriów, nie zamykając się jednak na inne propozycje ponieważ najczęściej bywa tak że to właśnie one najlepiej pasują. Najważniejsze jednak jest by dobrze się czuć w wybranym garniturze, to sprawia że meżczyzna jest swobodny i i elegancki w ten nieuchwytny sposób.